Sva vozila u Srbiji bi od utorka, 1. novembra, trebalo da imaju zimske gume i zimsku opremu. Prema važećim propisima, ukoliko je na putu sneg, led ili poledica, sva putnička i teretna vozila moraju da imaju zimske pneumatike na svim točkovima, sa šarom čija je dubina najmanje četiri milimetra.

BOR, SRBIJA  – Sva vozila u Srbiji bi od utorka, 1. novembra, trebalo da imaju zimske gume i zimsku opremu.

Prema važećim propisima, ukoliko je na putu sneg, led ili poledica, sva putnička i teretna vozila moraju da imaju zimske pneumatike na svim točkovima, sa šarom čija je dubina najmanje četiri milimetra. Takođe, u obaveznu zimsku opremu spadaju i lanci za točkove.

Kazne za nepoštovanje ovog propisa za fizička lica kreću se od šest do 20 hiljada dinara, a još važnija je bezbednost u saobraćaju, jer se letnje gume na vozilima ponašaju znatno drugačije od zimskih pneumatika, kažu stručnjaci.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.