Protiv odgovornih za situaciju u Zoohigijenskoj službi podnete krivične prijave

0
26012023_psi

BOR-Povodom uznemirujućih snimaka na društvenim mrežama o leševima pasa pronađenim u Zoohigijenskoj službi, direktor Javno komunalnog preduzeća „3.oktobar“ u Boru, Radmilo Guševac je rekao da su to leševi sakupljeni sa ulice i privremeno smešteni u njihovim prostorijama. Zbog ovih događaja, u ovom preduzeću preduzete su određene mere.

„Naredne nedelje biće promenjeno kompletno rukovodstvo koje vodi prihvatilište i postaviću nove ljude. Prethodno rukovodstvo biće adekvatno kažnjeno i takvi propusti u radu prihvatilišta se više neće događati“, rekao je Radmilo Guševac, direktor JKP „3.oktobar“.

Po nalogu gradonačelnika Bora podneli smo krivične prijave protiv svih odgovornih i sada je na nadležnim organima da  procesuiraju celu situaciju i da se utvrdi odgovornost svih. Posebno bi dodao da je ceo taj slučaj zaista uznemirujući i nadam se iskreno da nije prekršen ni jedan zakon i ni jedna životinja nije lišena života na neprihvatljiv način„, rekao je Nikola Marić, pomoćnik gradonačelnika Bora.

Grad Bor će u i narednom periodu preduzimati mere da se rad Zoohigijenske službe pojača.

Uvedena su nova pravila, potrudićemo se da osavremenimo rad zoohigijenske službe. U prethodnom periodu smo imali jako dobru saradnju sa nevladinim organizacijama i uslišili smo sve njihove zahteve što se tiče rada Zoohigijenske službe. Ostao je još jedan koji je takođe značajan, a to je angažovanje dodatnih veterinarskih usluga„, dodao je Nikola Marić.

Takođe je uspostavljena i saradnja sa novim Udruženjem za zaštitu životinja iz Niša koje će im pružati odgovarajuću pomoć.  Cilj je da se poveća broj udomljenih pasa i da se vraćanjem u staništa, nakon odgovarajućih tretmana, postojeće prihvatilište, koje je sada maksimalno popunjeno, rastereti i primi nove pse.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE