Protiv odgovornih za situaciju u Zoohigijenskoj službi podnete krivične prijave
BOR-Povodom uznemirujućih snimaka na društvenim mrežama o leševima pasa pronađenim u Zoohigijenskoj službi, direktor Javno komunalnog preduzeća „3.oktobar“ u Boru, Radmilo Guševac je rekao da su to leševi sakupljeni sa ulice i privremeno smešteni u njihovim prostorijama. Zbog ovih događaja, u ovom preduzeću preduzete su određene mere.
„Naredne nedelje biće promenjeno kompletno rukovodstvo koje vodi prihvatilište i postaviću nove ljude. Prethodno rukovodstvo biće adekvatno kažnjeno i takvi propusti u radu prihvatilišta se više neće događati“, rekao je Radmilo Guševac, direktor JKP „3.oktobar“.
„Po nalogu gradonačelnika Bora podneli smo krivične prijave protiv svih odgovornih i sada je na nadležnim organima da procesuiraju celu situaciju i da se utvrdi odgovornost svih. Posebno bi dodao da je ceo taj slučaj zaista uznemirujući i nadam se iskreno da nije prekršen ni jedan zakon i ni jedna životinja nije lišena života na neprihvatljiv način„, rekao je Nikola Marić, pomoćnik gradonačelnika Bora.
Grad Bor će u i narednom periodu preduzimati mere da se rad Zoohigijenske službe pojača.
„Uvedena su nova pravila, potrudićemo se da osavremenimo rad zoohigijenske službe. U prethodnom periodu smo imali jako dobru saradnju sa nevladinim organizacijama i uslišili smo sve njihove zahteve što se tiče rada Zoohigijenske službe. Ostao je još jedan koji je takođe značajan, a to je angažovanje dodatnih veterinarskih usluga„, dodao je Nikola Marić.
Takođe je uspostavljena i saradnja sa novim Udruženjem za zaštitu životinja iz Niša koje će im pružati odgovarajuću pomoć. Cilj je da se poveća broj udomljenih pasa i da se vraćanjem u staništa, nakon odgovarajućih tretmana, postojeće prihvatilište, koje je sada maksimalno popunjeno, rastereti i primi nove pse.
