Prva pobeda borskih rukometašica

BOR- Borske rukometašice ostvarile su prvu pobedu u novoj superligaškoj sezoni: savladale su, u četvrtom kolu, na svom parketu, ekipu Juniora iz Beograda 30:29, poluvreme 13:14. Dva mlada tima bila su potpuno ravnopravna i smenjivala su se u vođstvu. Boranke su prve stigle do ubedljivije prednosti 5:1, a zatim je Junior postigao sedam uzastopnih golova, za vođstvo 8:5. Ekipa Bora ponovo je stigla do prednosti početkom drugog poluvremena, koju je održavala do dva gola razlike do 45. minuta.

Inicijativu je ponovo preuzeo Junior i, pet minuta pre kraja susreta, stigao je do tri gola prednosti- 28:25. Poslednjih pet golova, kojima je borski tim stigao do bodova, postigla je Teodora Majkić, najbolji strelac meča, sa 11 golova.

Takođe u četvrtom kolu Super lige, rukometašice Zaječara poražene su, u Aranđelovcu, od Bekamenta 34:23, poluvreme 23:13.

Predvođen kapitenom Sanjom Rajčić, koja je postigla sedam golova i Milicom Rančić, koja je postigla gol manje, vodeći tim lige stigao je do deset golova prednosti već u završnici prvog poluvremena, pa je tu prednost iskusno čuvao do kraja duela. Najefikasnija na meču bila je Jelena Terzić iz ekipe Zaječara, koja je postigla 11 golova, a šest je postigla Emilija Veljković.

Sve četiri pobede, osim Bekamenta, zabeležile su i Jagodina i Naisa. Medicinar i ekipa iz Nove Pazove imaju po četiri, a Zaječar tri boda. Bor i Voždovac imaju po dva boda, a na začelju su Minakva, sa bodom i Junior, bez bodova.

Prvu utakmicu u novoj sezoni treće futsal lige pred svojom publikom Klub malog fudbala Bor odigraće u petak, u 19 sati i 30 minuta, kada mu je rival Radnički iz Niša, tim malog fudbala starog fudbalskog prvoligaša koji se pre nekoliko sezona uključio i u futsal takmičenja.