12042026_bazar_rudna_glava

U susret Uskrsu, na Veliku subotu,  Udruženje mladih “Jer volimo Rudnu Glavu”, organizovalo je prvi  “Uskršnji bazar” u ovom selu. Na platou ispred doma kulture, na desetak štandova svoje proizvode predstavili su lokalni, ali i izlagači iz Majdanpeka, Bora i Zaječara.  Pored ručno rađenih upotrebnih i dekorativnih predmeta sa uskršnjom tematikom, bilo je i štandova sa jestivim domaćim proizvodima, od  tradicionalnih plašinti i mekika, do meda i domaće rakije.

MAJDANPEK, RUDNA GLAVA – Udruženje mladih “Jer volimo Rudnu Glavu”, organizovalo je povodom najradosnijeg hrišćanskog praznika  prvi  “Uskršnji bazar” u ovom selu.

Na platou ispred doma kulture, na desetak štandova, svoje proizvode predstavili su lokalni, ali i izlagači iz Majdanpeka, Bora i Zaječara. Pored ručno rađenih upotrebnih i dekorativnih predmeta sa uskršnjom tematikom, bilo je tu i štandova sa jestivim domaćim proizvodima, od  tradicionalnih plašinti i mekika, do meda i domaće rakije.

Cilj nam je i bio da predstavimo svoje sugrađane, njihovu delatnost i umetničko stvaralaštvo, da zajedno provedemo jedan lep dan uoči Uskrsa. Ovo je samo početak i nadamo se da će “Uskršnji bazar” postati tradicionalna manifestacija u našem selu”, rekao je Pavle Pavlović, iz Udruženje mladih “Jer volimo Rudnu Glavu”.

U okviru prvog Uskršnjeg bazara  organizovana je i radionica  bojenja i ukrašavanja jaja, gde su svoju kreativnost i maštu iskazali polaznici Predškolske ustanove “Marija Munćan”, grupe iz Rudne Glave. Sve njih razveselio je i dolazak velikog  maskiranog zeca, simbola uskršnjih praznika, sa kojim su u pesmi i igri proveli lepu, pretprazničnu Veliku subotu.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE