Sednica Štaba za vanredne situacije opštine Majdanpek

Za razliku od prošle godine kada su tokom proleća opštinu Majdanpek pogodile velike poplave, ovih dana meteorolozi najavljuju visoke temperature i sušu, zbog čega je neophodno dodatno povećati oprez u cilju sprečavanja požara na otvorenom, rečeno je na sednici Štaba za vanredne situacije. Zbog nemarnosti pojedinaca i nedozvoljenog paljenja strnjišta, samo u toku prošle nedelje izgorelo je oko 150 hektara rastinja.
MAJDANPEK – Opštinski Štab za vanredne situacije u Majdanpeku usvojio je godišnji plan rada za 2024. godinu i s tim u vezi analizirane su tekuće i potencijalne aktivnosti.
Za razliku od prošle godine kada su tokom kasnog proleća opštinu Majdanpek, posebno područje sela Gornje reke, pogodile velike poplave, ovih dana meteorolozi najavljuju visoke temperature i sušu, zbog čega je neophodno dodatno povećati oprez u cilju sprečavanja požara na otvorenom.
Kako se čulo, zbog nemarnosti pojedinaca i nedozvoljenog paljenja strnjišta, samo u toku prošle nedelje izgorelo je oko 150 hektara rastinja.
„Kako se slične situacije ne bi ponavljale apelujem na građane da to ne čine i smatram da bi u slučaju izazivanja požara na ovaj način sankcije trebalo da budu rigoroznije“, rekao je Dragan Popović, komandant Štaba za vanredne situacije opštine Majdanpek.
Što se vodosnabevanja tiče, tokom leta tiče ne bi trebalo da bude većih problema, čulo se od nadležnih u majdanpečkom „Vodovodu“. Jedan od razloga stabilnijeg vodosnabdevanja na koje se može računati jesu i nove pumpe koje su ugrađene na vodozahvatu „Pustinjac“, koje, između ostalog, imaju za cilj i racionalnu potrošnju vode.