Senzorna soba u Negotinu
NEGOTIN – Negotin se pridružio za sada nevelikom broju gradova koji su dobili senzornu sobu za stimulaciju čula dece s poremećajima senzorne integracije (SI). Za početak u njoj će se raditi sa decom i mladima na smeštaju u Domu za decu i omladinu „Stanko Paunović“, u čijim je prostorijama i otvorena, na inicijativu Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja. Tim povodom u Negotinu je boravio Aleksandar Vulin ministar u tehničkoj Vladi Srbije, kao i Nedeljko Marković, direktor korporativnih poslova Hidroelektrana „Đerdap“, predstavnik Elektroprivrede Srbije koja je u opremanje senzorne sobe uložila milion dinara, odnosno 5 miliona 250 hiljada u svih do sada otvorenih šest senzornih soba u Republici u kojima se putem senzorne obrade, omogućava poboljšanje osećaja, mišljenja i potrebne motorike organizma dece i mladih sa ovim sve učestalijim problemima.
