Uručene donacije od prihoda sa vaterpolo turnira u Boru
BOR – Na humanitarnom međunarodnom turniru u vaterpolu koji je od 14. do 17. jula održan u Boru, uz učešće osam najboljih svetskih reprezentacija prikupljeno je ukupno dva miliona i 800 hiljada dinara. Od prodaje ulaznica prikupljeno je milion i 827 hiljada dinara. Još približno milion dinara dobijen je od donatora. Ova sredstva namenjena su lečenju najmlađih.
Predstavnici vaterpolo saveza Srbije i organizacionog odbora turnira, uručili su ček na dva miliona dinara beogradskoj Dečijoj bolnici u Tiršovoj namenjenih nabavci opreme, a po 400 hiljada dinara uručeno je Dečijim odeljenjima opštih bolnica u Boru i Majdanpeku.
Predsednik organizacionog odbora turnira, Blagoje Spaskovski, najavio je da će, prema poslednjim dogovorima, vaterpolo turnir u Boru prerasti u tradicionalni i da se očekuje da u narednom periodu slični događaji budu organizovani pre evropskih i svetskih prvenstva i Olimpijskih igara.
