Sezona kupanja pri kraju
BOR – Letnja sezona na otvorenim bazenima Ustanove Sportski centar “Bobana Momčilović Veličković“ u Boru je pri kraju. Ove godine zabeleženo je oko 27.000 poseta uz dnevne karte, propusnice i dečije karte. U odnosu na prethodno leto, kada se radilo sporadično zbog nepovoljne epidemiološke situacije, ove sezona se, kažu nadležni može oceniti kao veoma uspešna.
„Na otvorenim bazenima van termina za građanstvo treninge su držala tri plivačka kluba i vaterpolo klub. Bezbednost je bila na zavidnom niovu. O bezbednosti kupača je brinulo pet spasilaca, kao i medicinska ekipa Doma zdravlja“ rekao je Milan Ilić, rukovodilac bazenske službe.
„Završetkom leta u cilju pravovremene pripreme sezone na pokrivenim bazenima, narednih sedmica počeće njihovo uređenje. Između ostalog, biće sanirana tavanica krova, remontovana pumpa velikog bazena, kao i reparacija sistema za hlorisanje i za tretman bazenske vode“ najavio je v.d. direktora Ustanove Sportski centar „Bobana Momčilović Veličković“ u Boru Nenad Petrović.
U skladu sa odlukom odbornika gradske Skupštine u Boru tokom ove sezone izdato je više od 120 besplatnih propusnica za bazen za odlične đake sa prosekom 5,0, invalide, decu do 7 godina, kao i za osvajače medalja na državnim takmičenjima.
