Skupština Pčelarskog društva Slatina
U prostorijama osnovne škole u Slatini održana je godišnja skupština Pčelarskog društva Slatina, na kojoj je za predsednika ove organizacije, koja okuplja više od 80 ljudi koji se bave pčelarstvom, izabran dosadašnji predsednik Nebojša Buzej.
BOR – U prostorijama osnovne škole u Slatini održana je godišnja skupština Pčelarskog društva Slatina, na kojoj je za predsednika ove organizacije, koja okuplja više od 80 ljudi koji se bave pčelarstvom, izabran dosadašnji predsednik Nebojša Buzej. Prema njegovim rečima, u narednom periodu, glavni cilj će biti usavršavanje pčelara i rad sa mladima, jer samo na taj način pčelarstvo može da se održi i napreduje. Značajna je i pomoć Grada Bora koji poslednjih godina izdvaja sredstva za subvencije pčelarima, za nabavku opreme i pomaže rad društva, istakao je Buzej.
Za prisutne je održano i predavanje o pčelarstvu, na kome je govorio poznati pčelar Branislav Ristić iz Jagodine. Kako se čulo ovom prilikom, pčelari često greše kada otvaraju košnice i vade ramove, kako bi proverili stanje, jer pčelama nakon toga treba vreme da ponovo urede košnicu koja se uz to i hladi.
