Smenjeni direktori bolnica u Boru, Majdanpeku i Negotinu
SRBIJA- Ministar zdravlja Zlatibor Lončar smenio je 11 direktora zdravstvenih ustanova u Srbiji, među kojima i direktore bolnica u Boru, Majdanpeku i Negotinu. Smene su usledile nakon prvog izveštaja o stanju u tim zdravstvenim ustanovama koje su mu podneli timovi sastavljeni od najboljih profesora i lekara. Ministar Lončar je rekao da ustanove u kojima su smenjeni rukovodioci, nisu ispunile minimum kada je reč o higijeni, vođenju dokumentacije i protokolima.
Pojedinim bolnicama u kojima su uočeni sitniji propusti, odnosno njihovom rukovodstvu, dat je rok od dve nedelje da isprave uočene nedostatke.
Do petka, 28. oktobra, ministar očekuje izveštaje o stanjima u domovima zdravlja i kliničkim centrima.
