Smeštaj srednjoškolaca u Studentskom centru Bor
BOR – Za boravak u Studentskom centru, ove godine se prijavilo više učenika srednjih škola u odnosu na prošlu godinu. Za 54 mesta koliko je predviđeno za srednjoškolce prijavilo se ukupno 68 kandidata. Prijavljivanje je trajalo od 8. do 19. jula, a preliminarni rezultati bodovanja objavljeni su na zvaničnom sajtu borskog Studentskog centra.
Šest mesta ostaje slobodno za srednjoškolce iz osetljivih društvenih grupa, koji nisu dobili mesto u prvoj raspodeli i oni će moći da za smeštaj konkurišu od 24. do 27. avgusta.
Ukoliko epidemiološka situacija ostane na sadašnjem nivou, u predviđene sobe će biti smeštana po dva srednjoškolca, a na snazi ostaju sva bezbednosna pravila koja su se primenjivala i za studente.
Inače, po završetku ispitnog roka, 5. jula, dom je potpuno ispražnjen, a brucoši će za smeštaj moći da konkurišu od prvog do 15. septembra, dok će za starije studente konkurs biti otvoren od 16. septembra do 31. oktobra.
