Spomenice i medalje za otpor Nato agresoru
BOR – Povodom 20 godina od odbrane otadžbine od NATO agresije u sali Skupštine grada Bora upriličena je dodela spomenica i spomen medalja u organizaciji gradskog Centra Ministarstva odbrane. Priznanje je dobilo 17 pripadnika Centra Ministarstva odbrane u Boru i penzionisanih pripadnika ovog ministarstva i Vojske Srbije, koji su učestvovali u ratnim dejstvima 1999. godine.
Zbog proglašenja vanrednog situacije usled pandemije korona virusa, dodela ovih priznanja organizovana je tek ove godine.
Zahvalnica za pruženu pomoć i podršku borskom centru Ministarstva odbrane i plaketa za lični doprinos dodeljena je gradonačelniku Bora Aleksandru Milikiću.
Inače, Grad Bor je dobitnik plakete i zahvalnice Regionalnog centra Ministarstva odbrane Niš za usvojen plan odbrane koji je usaglašen sa nacionalnim.
