5c524010f403cd1cd96d959f003473c7

SRBIJA – Zaposleni u Republičkom geodetskom zavodu najavili su štrajk u svim organizacionim jedinicama za 15. decembar od 7 do 15 sati, u cilju izražavanja nezadovoljstva novim merama Vlade Republike Srbije koje pokazuju visok stepen neusklađenosti javnih politika, a odnose se na način određivanja maksimalnog broja zaposlenih u javnom sektoru. Smanjenje broja zaposlenih dovodi do nemogućnosti izvršavanja poslova u Republičkom geodetskom zavodu kome je inače povećan obim posla zbog legalizacije 1,5 miliona objekata. Pored toga drastično se i smanjuje budžet za narednu godinu. Ovim odlukama ukida se više od 50 Službi za katastar i to u najmanjim i najnerazvijenijim opštinama. U cilju izražavanja nezadovoljstva ovakvim merama Vlade Republike Srbije i Ministarstva saobraćaja, građevinarstva i infrastrukture prema Republičkom geodetskom zavodu, reprezentativni sindikati su doneli odluku o stupanju u štrajk u svim organizacionim jedinicama Zavoda, koji počinje sutra, a trajaće do ispunjenja zahteva štrajkača.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE