U borskim školama nema viška zaposlenih

0
5098e75e57e36807c173cb7490b1b0d2

Odluka o maksimalnom broju zaposlenih na neodređeno vreme u državnim ustanovama, među kojima su i škole, nedavno je stupila na snagu. Prema rečima koordinatora rada borskih osnovnih i srednjih škola u  ovim ustanovama broj radnika zaposleih na neodređeno vreme se uklapa u predviđene norme, pa nema viška zaposlenih.

BOR – Nakon što je na snagu stupila Odluka o maksimalnom broju zaposlenih na neodređeno vreme u državnim ustanovama, zaposleni u borskim osnovnim i srednjim školama ne moraju da brinu za radna mesta. Za 13 borskih osnovnih i srednjih škola Odlukom je predviđeno 694,59 mesta, u šta se obrazovne ustanove uklapaju po trenutnom broju zaposlenih. Shodno procentualnom broju časova koje nastavnici i profesori imaju određen je i maksimalan broj zaposlenih, pa je broj radnika za neke škole izražen decimalnim zapisom, objašnjavaju koordinatori.

„Mogu samo da izrazim zadovoljstvo jer mi praktično nećemo imati kadrovskih problema kada je u pitanju ova odluka. Što se tiče broja zaposlenih, to je broj koji je karakerističan za osnovno i srednje obrazovanje i tiče se norme zaposlenih. U nekoj školi, na primer, postoji potreba za 22,22 procenta nastave srpskog, ili 40 procenata nastave fizike i kada se sve to sabere dobijete broj izvršioca, koji je zbog toga nekad u decimalnom zapisu“, istakao je Radiša Petković, koordinator rada borskih osnovnih škola.

Neke srednje škole u Boru imaju i manje radnika nego što je Odlukom dozvoljeno, Ekonomsko-trgovinska škola dva, a Mašinsko-elektrotehnička škola čak pet zaposlenih manje od norme.

„Situacija u borskim srednjim školama, kada govorimo o broju zaposlenih je potpuno u redu. Gimanzija „Bora Stanković“ ima 33 zaposlena koliko je Odlukom i predviđeno, što je slučaj i u Tehničkoj školi koja ima 52 radnika zaposlena na neopdređeno vreme. Neke srednje škole u Boru imaju i manje radnika nego što je Odlukom dozvoljeno, Ekonomsko-trgovinska škola dva u skladu sa normom koja predviđa 48,6, a Mašinsko-elektrotehnička škola čak pet zaposlenih manje od norme koja dozvoljava 72,25 mesta. S obzirom na ovu statistiku, zaista nemamo kadrovskih problema za sada“, rekao je Milovan Božović, koordinator rada borskih srednjih škola.

U borskoj Muzičkoj školi, shodno Odluci, moći će da radi 21,9 radnika, na Tehničkom fakultetu 148, a u Studentskom centru tridesetdvoje zaposlenih. Odluka o maksimalnom broju zaposlenih na neodređeno vreme u državnim ustanovama, među kojima su i škole, nedavno je stupila na snagu, a ustanove imaju 60 dana da usklade broj zaposlenih.

[iframe frameborder=“0″ width=“480″ height=“270″ src=“//www.dailymotion.com/embed/video/x3i32pj“ allowfullscreen ]
U borskim školama nema viška zaposlenih, 14… by rtvbor

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE