U borskoj Gimnaziji obeležen Evropski dan jezika
BOR – Gimnazija „Bora Stanković“ u Boru je i ove godine, skromnije nego inače, obeležila Evropski dan jezika. Učenici ove škole izložili su postere i na panoima ispisali poruke na raziličitim jezicima.
Borska Gimnazija je, inače obrazovna ustanova koja školuje đake i na jezičkom smeru.
Gimnazijalci su pripremali poruke i izvlačili deo sadržaja iz nastavnog programa u okviru časova stranog jezika, kako bi ih za Evropski dan jezika izložili u holu škole.
U okviru Dramske sekcije u borskoj Gimnaziji funkcioniše muzička redakcija, gde učenici pripremaju muzički program koji se na razglasu emituje tokom odmora. Numere su, simbolično bile prilagođene Evropskom danu jezika.
Evropski dan jezika ustanovljen je 26.septembra 2001. godine odlukom Saveta Evrope, uz pokroviteljstvo Evropske unije, u uverenju da je višejezičnost na starom kontinentu dragocena realnost koju treba sačuvati, vrednovati i braniti u budućnosti.
