U gradskom derbiju Slatina bolja od Bora

0

BOR – Fudbaleri Slatine pobedili su na svom terenu u gradskom derbiju drugog kola Zone istok fudbalere Bora 1919 – 3:2. U prvom poluvremenu viđena su četiri pogotka. Slatina je u prvih petnaestak minuta golovima Zvonimira Đorđevića i Nikole Ducića došla do vođstva od 2:0, ali je Bor uspeo da do kraja poluvremena stigne ovu prednost i izjednači golovima Miloša Stanojevića iz penala i kasnije iz slobodnog udarca.

U drugom delu utakmice Bor je više napadao, ali bez kvalitetne završnice. Sredinom drugog poluvremena Nikola Ducić je još jednom zatresao mrežu Bora i time Slatini doneo prva tri boda ove sezone.

Posle dva odigrana kola Slatina je sa tri boda na deobi od četvrtog do 12 mesta dok je Bor na 14 mestu sa jednim osvojenim bodom.

U ostalim utakmicama Balkanski je bio ubedljiv protiv ekipe OFK 019, 6:0, a Rajko Mitić je u gostima pobedio BSK 2:1  i ovo su jedina dva tima koja imaju po dve pobede. Senjak je na svom terenu savladao Đerdap 3:1, A istim rezultatom Jedinstvo je u Pirotu slavilo protiv Branika. Brodoremont je bio bolji od OFK Knjaza 2:0, dok je Hajduk Veljko u Negotinu igrao nerešeno 2:2 sa Tanaskom Rajićem.

Tokom vikenda su odigrane i utakmice prvog kola Borske okružne lige. Većina utakmica završene je pobedom domaćina. Najubedljivija je bila Sloga iz Kobišnice, ekipa koja će se u četvrtak sastati sa Slatinom u finalu Kupa fudbalskog saveza Borskog okruga. Oni su na svom terenu pobedili Polet iz Jabukovca 8:0. Fudbaleri Zlota su, takođe kao domaćini, bili ubedljivi protiv Poreča iz Donjeg Milanovca 4:0, Šarbanovac je pobedio Mladost iz Karbulova 4:2, Radnički iz Klokočevca je na svom terenu slavio protiv Ključa iz Podvrške 3:1, a BSK u Bukovču protiv Krivelja 2:0. Utakmica između Nemetala i Majdanpeka je odložena.

Brestovac je u gostima bio bolji od Rudne Glave 3:0, a Blizna od Urovice 1:0. Posle prvog kola Sloga je, zahvaljujući gol razlici, na čelu tabele Zlot je na drugom, a Brestovac na trećem mestu.