Udruženje “Nismo sami” za podršku obolelima od kancera
U Majdanpeku je osnovano Udruženje “Nismo sami” za pomoć i podršku obolelima od malignih bolesti. Inicijativu je pokrenula Majdapečanka Lidija Tešić, koja se i sama borila sa kancerom i iz te najteže životne borbe izašla kao pobednik. Kako kaže težak period kroz koji je prošla pokazao joj je koliko je važna podrška okoline, kako pomoć u materijalnom smislu, tako i psihološka podrška.
Prilikom promocije novoosnovanog Udruženja “Nismo sami” u gradskom parku, u Majdanpeku organizovan je i humanitarni bazar koji je okupio mnoge Majdanpečane u nameri da pomognu i da se aktivno uključe u rad udruženja.
