Udvostručio se broj mladih rukometaša
BOR – U sklopu projekta “Svi igramo rukomet” u Ustanovi Sportski centar “Bobana Momčilović Veličković“ u Boru održano je pretposlednje kolo mini gradske lige. Učestvovalo je 12 ekipa iz borskih osnovnih škola, odnosno stotinak devojčica i dečaka četvrtog razreda.
„Osnovni cilj projekta „Svi igramo rukomet“ je popularizacija ovog sporta. To je na ovom turniru i postignuto, jer se broj dece koja treniraju rukomet udvostručio“, rekao je Rade Stojanović iz Rukometnog saveza Bor.
Naredne subote, 9. aprila, turnir „Svi igramo rukomet“ se završava i tada će biti proglašene najbolje škole i pojedinci. Turnir su organizovali Rukometni savez Bor, uz pomoć Rukometng Saveza Srbije, Sportskog Saveza i borskih klubova.
