Upis u vojnu evidenciju
Ministarstvo odbrane uvodi u vojnu evidenciju mladiće rođene 1999. godine, koji tokom 2017. postaju punoletni, kao i one starije koji iz bilo kog razloga nisu izvršili tu obavezu. Mladići se mogu prijaviti svakog radnog dana, do 28. februara, od 9 do 15 sati, Centru ministarstva odbrane za lokalnu samoupravu u Boru koji se nalazi na sedmom spratu Opštine Bor. Regrut koji se uvodi u evidenciju treba da ponese ličnu kartu ili drugu javnu ispravu iz koje se može utvrditi identitet.
Oni koji se ne budu odazvali pozivu, dobiće opomenu na kućnu adresu, a potom slede prekršajne prijave za koje su predviđene novčane kazne do 50.000 dinara ili kazna zatvora do 60 dana, kažu u Ministarstvu odbrane.
