Uskoro izgradnja višenamenskog objekta kod “Nove tržnice”
BOR-U parku kod “Nove tržnice” u Četvrtoj mesnoj zajednici u Boru uskoro bi trebalo da počne izgradnja poslovnog objekta površine blizu 700 kvadratnih metra. Zgrada je će imati prizemlje i sprat.
“Ovaj višenamenski objekat će imati igraonice, nekoliko lokala druge namene i manji restoran, uz nekoliko soba za izdavanje, kao i javnu česmu u neposrednoj blizini. Sa gornje strane biće postavljen manji park za decu sa dečijim rekvizitima, a postojeća pešačka staza biće uređena rampom za invalidna lica i rukohvatima sa obe stane. Duž cele staze biće postavljeno led osvetljenje”, rekao je Dragan Jelenković, načelnik Odeljenja za urbanizam gradske uprave Bor.
Na osnovu Plana generalne regulacije Bor, ovaj prostor će, zajedno sa postojećim poslovnim objektom “Nova tržnica”, predstavljati poslovnu celinu.
Investitor radova je Vukoje Radovanović iz Bora koji će i donirati uređenje javne površine koje pripadaju Gradu Boru. Izgradnja objekta će početi čim vremenski uslovi dozvole ,a trajaće najkasnije do kraja godine.
