Uspešan vikend za fudbalere, kik boksere i karatiste

0

U prvenstvenim fudbalskim utakmicama koje su odigrane proteklog vikenda, većina borskih klubova bila je uspešna. Kik bokseri su doneli nove medalje sa državnog prvenstva, a karatisti sa međunarodnog turnira u Čačku.

BOR – Fudbaleri Bora pobedili su u 22. kolu Zone istok na domaćem terenu Zlot 2:1. Slatina je na gostovanju u Trgovištu poražena od Knjaza 3:1. U ostalim utakmicama Đerdap je na gostovanju u Negotinu pobedio Hajduk Veljka 1:0, Balkanski je takođe na gostovanju bio bolji od Rajka Mitića 3:0, Rtanj je u Sokobanji pobedio Ozren 5:0, a Lužnica je u Kladovu bila bolja od Brodoremonta 2:0. Osim Bora, jedini tim koji je odneo bodove na domaćem terenu bio je Radnički koji je pobedio Jedinstvo 4:3.

Bor posle ovog kola ima 48 bodova i nalazi se na drugom mestu, sa pet bodova zaostatka za prvoplasiranim Đerdapom, ali i utakmicom manje. Zlot je na deobi osmog i devetog mesta sa Lužnicom sa 26 bodova, dok Slatina ima dva boda manje i deli deseto i jedanaesto mesto sa Knjazom.  zoni ispadanja su Ozren sa devet i Brodoremont sa 15 bodova.

U Borskoj okružnoj ligi sva četiri borska tima bila su uspešna. Krivelj je pobedio Ključ 6:1, Brestovac Bliznu 4:0, Nemetali su savladali Miloševo 4:3, a Šarbanovac je na gostovanju u Urovici pobedio istoimenu ekipu 1:0.

Posle 21-nog odigranog kola najbolje plasirana ekipa iz Bora je Šarbanovac na trećem mesti sa 44 boda, Nemetali su sedmi sa 28, Brestovac osmi sa 27, a Krivelj deveti sa 26 bodova.

Takmičari kik boks kluba Bor osvojili su na državnom prvenstvu u disciplini k1, koje je održano u Vrnjačkoj Banji tri medalje. U kategoriji starijih juniora zlatnu medalju osvojio je Uroš Krstić, kod mlađih juniora srebrnu medalju osvojio je Petar Dinić, a bronzanu Mihailo Veljković.

Na međunarodnom karate turniru „Zlatni pojas Čačka“ za poletarce pionire i kadete, takmičari karate kluba Bor osvojili su četiri medalje. U C klasi u katama Uroš Radivojević je osvojio zlatnu medalju, a srebrne medalje u katama osvojili su Lazar Milić, Mila Todorović i Marta Miletić. Na takmičenju je učestvovalo više od dve hiljade karatista iz 19 zemalja, a karate klub Bor predstavljalo je ukupno osam takmičara.