Veronauka za odrasle
Poslednji popis stanovništva iz 2012. godine, pokazuje da kod Srba više od 98 procenata slavi krsnu slavu.Tako kaže statistika, ali je činjenica da ne znamo dovoljno o veri, verskim običajima i narodnoj tradiciji.To je bio jedan od povoda da se predavanja iz veronauke ponovo organizuju u parohiji crkve Svetog Đorđa u Boru.
„Svakog četvrtka, od 18 časova, u parohijskom domu crkve Svetog Đorđa u Boru, od nedavno se organizuju predavanja iz veronauke za odrasle. Veronauka je pre više od pola veka prestala da bude školski predmet, a onda je 2001. vraćena kao obavezni izborni. Pokazalo se da su đaci zainteresovani za sticanje znanja o veri, verskim običajima, tradiciji i kulturi svog naroda, a osim dece, za veronauku su zaintereovani i odrasli. To je bio jedan od povoda da se predavanja veronauke ponovo organizuju. Predavači su sveštenici borske crkve i veroučitelji, a posećenost je iz nedelje u nedelju sve veća „, kaže protojerej Milenko Bajić, starešina hrama.
Veroučitelji i sveštenici borske crkve, na osnovu dosadašnjeg iskustva, veruju da će iz nedelje u nedelju biti sve više ljudi koji će sa željom da život obogate i oplemene znanjem iz veronauke, prisustvovati predavanjima u parohijskom domu.
