Vikend sportskih pobeda i medalja

Rukometaši Bora pobedili su ekipu Vlasotinca 41:27, poluvreme 20:13 i, dva kola pre kraja sezone, vratili se na drugo mesto na tabeli Prve lige istok. Po 14 golova postigli su kapiten domaćeg tima Željko Ivković i Dragan Petković iz Vlasotinca, deset golova za ekipu Bora, koja je imala i više raspoloženih strelaca, postigao je Stefan Andrijević. Preostali rivali borske ekipe su Rtanj, u Boljevcu i Aleksinac.

Borski kikbokseri zabeležili su niz pobeda na državnom prvenstvu B klase, u Rumi, u disciplini lou kik. Zlatne seniorske medalje osvojili su Marina Mladenović, u kategoriji „plus 70“, kao i Boban Nikolić, u kategoriji do 57 kilograma, koji se u finalu revanširao takmičaru iz Smedereva za prethodni poraz, a plasman u finale obezbedio je i kadet Damir Sejdija, u kategoriji do 51 kilogram, koji je saladao protivnika prekidom, ali će finalnu borbu, po propozicijama, imati tek na narednom turniru jer je njegov rival prethodno već imao dva meča u toku dana.

Staša Mladenović osvojila je zlatnu, a Boris Dulović i Filip Kopilović bronzane medalje na džudo prvenstvu centralne Srbije za starije pionire, u Požarevcu, čime su izborili plasman na državno prvenstvo u Zrenjaninu, za dve nedelje. Iz Džudo kluba Bor nastupalo je šest takmičara.

Državno prvenstvo za rukometašice uzrasta do 14 godina u Boru završeno je trijumfom Rukometnog kluba Beograd, koji je u finalu savladao tim Kosmaja iz Ralje, naselja u beogradskoj opštini Sopot- 25:22. Podmladak Ženskog juniorskog kluba RTB Bor zauzeo je 11. mesto, nakon pobede nad Jagodinom u završnoj utakmici za plasman 17:7.