Vlada povećala davanja poljoprivrednicima

0
28022022_poljoprivreda

SRBIJA – Vlada Srbije donela je odluku da poljoprivrednicima udvostruči davanja po hektaru, pa će umesto 4.000, sada biti isplaćeno 8.000 dinara , rečeno je u Ministarstvu poljoprivrede Srbije. Ovakva odluka je doneta zbog energetske krize i važnosti hrane u celokupnom sistemu. U Ministarstvu kažu da će sva sredstva biti isplaćena u prvih 10 dana marta kako bi se nesmetano realizovala prolećna setva i da će ova mera doprineti boljoj uspešnosti srpskog agrara. Poljoprivrednici su, međutim, nezadovoljni ovakvom odluku i traže  da subvencija po hektaru bude 200 evra za površinu do 100 hektara, plus regresirani dizel po ceni oslobođenoj akciza. Oni ovaj iznos traže, jer su prošle godine za subvencije od 4.000 dinara mogli da kupe 100 kilograma đubriva, a ove sezone ta količina košta 100 evra.

 

 

 

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE