Za Dan rudara „Crvena jabuka“
Kraj jula u Boru obeležile su i redovne pripreme za proslavu šestog avgusta, Dana rudara.
Asocijacija Sport za sve i lokalna samouprava preuzeli su organizaciju još jednog tradicionalnog letnjeg turnira u malom fudbalu „Srećno 2015“, a prijavljivanje ekipa uveliko traje na Stadionu za male sportove, svakog dana do šestog avgusta, od 18 do 21 sat.
Najavljeno je i da će povodom Dana rudara Srbije i dana Rudarsko topioničarskog basena Bor koncert u amfiteatru Doma kulture ove godine održati sarajevski bend „Crvena jabuka“. Jedna od najpopularnijih muzičkih grupa sa prostora nekadašnje Jugoslavije ujedno će u Boru proslaviti i svoj veliki jubilej, 30 godina od osnivanja. Prema najavama, dan kasnije, sedmog avgusta, Crvena jabuka održaće koncert i na gradskom trgu u Majdanpeku.
