Za majdanpečku Gimnaziju
Dragan Popović, predsednik Opštine Majdanpek, na sastanku sa roditeljima učenika osmog razreda predočio sve prednosti upisa u gimnaziju, a budućim gimnazijalcima od lokalne samouprave obećao besplatne udžbenike, ekskurziju, laptop i plaćenu obuku za polaganje vozačkog ispita, napominjući da će Opština učiniti sve da se odeljenje prvog razreda ove škole uvrsti u Konkurs za narednu školsku godinu.
MAJDANPEK – Na inicijativu lokalne samouprave i zaposlenih u majdanpečkoj gimnaziji, nakon prošlonedeljnog, održan je i drugi sastanak sa roditeljima učenika osmog razreda, zainteresovanih za upis u odeljenje opšteg smera Gimnazije „Mile Arsenijević Bandera“, koje za sada nije uvršteno u Konkurs za školsku 2013/14. godinu.
„Lokalna samouprava će učiniti sve da majdanpečka gimnazija opstane, jer je to škola koja pruža dobru osnovu i prolaz za sve fakultete. Takođe, želeo bih budućim gimnazijalcima da poručim da od Opštine mogu računati na besplatne udžbenike, ekskurziju, laptop i plaćenu obuku za polaganje vozačkog ispita“, rekao je na sastanku Dragan Popović, predsednik Opštine Majdanpek.
„Za sada na spisku zainteresovanih učenika za upis u prvi razred gimnazije imamo dvadesetak potpisa i to ćemo poslati Ministarstvu prosvete, nadajući se da će uvažiti naš dopis i dopuniti konkurs sa jednim odeljenjem opšteg smera Gimnazije „Mile Arsenijević Bandera“, dodaje Jelena Ćirić, v.d. direktora ove obrazovne ustanove.
Inače, početak rada majdanpečke gimnazije, koja ovih dana vodi „borbu“ ne za opstajanje, kako kažu, već za postojanje, vezuje se za 1964. godinu.
