Bez obzira na poraz košarkašice Bora u Prvoj ligi?

BOR – Košarkašice Bora izgubile su u poslednjem kolu Prve lige Srbije od Vojvodine 79:62 po četvrtinama 21:15, 19:5, 22:24 i 17:18. Ovim porazom košarkašice Bora zvanično su ispale iz najjačeg ranga takmičenja, bez obzira na to što su i Šabac i Spartak izgubili, ali postoje indicije da će liga biti proširena na 14 klubova što bi značilo da će status prvoligaša zadržati i Bor i Šabac.
Borski košarkaši poraženi su, na svom parketu, od boljevačkog Rtnja 100:73 i procenat uspešnosti smanjili na samo trećinu- šest pobeda i 12 poraza. Boljevačka ekipa sada je na deobi trećeg i četvrtog mesta na tabeli regionalne lige istok, sa deset pobeda i osam poraza.
Rukometašice Bora poražene su u gostima od ekipe Topličanina 28:27 u 11. Kolu istočne grupe Prve lige. Rtanj je u Boljevcu poražen od Knjaževca 27:23, dok je kladovski Đerdap bio bolji u gostima od drugog tima Jagodine 19:18. Borska ekipa je upisala devet pobeda i dva poraza i na deobi je prvog mesta sa ekipom Topličanina koja ima identičan broj bodova, dok je Pirot pao na treće msto sa dva boda manje. Knjaževac je peti sa četrnaest bodova, Đerdap je na sedmom mestu sa šest bodova, dok je Rtanj sa tri boda na pretposlednjem mestu na tabeli.
U 11. kolu Druge lige grupa istok odbojkašice Bora poražene su na svom parketu od Majdanpeka 3:0 u setovima. Borski klub upisao je pet pobeda i šest poraza i na sedmom je mestu na tabeli.
Klub malog fudbala „Bor“ igrao je nerešeno 5:5 u gostima sa niškim klubom Akademac. Borski klub zabeležio je po dve pobede i nerešena ishoda i pet poraza.
U 13. Kolu Prve lige grupa centar kuglaši borskog „Bakra“ savladali su ekipu Pak prometa 6:2 u poenima odnosno 3271:3195 u oborenim čunjevima. Borska ekipa zabeležila je pet pobeda i sedam poraza i na šestom je mestu na tabeli.
Marina Mladenović iz Kiboks kluba Bor osvojila je srebrnu medalju na seniorskom prvenstvu centralne Srbije u discipnini K1, u Aleksincu. Borska juniorka, koja još dve sezone ima pravo nastupa u mlađoj konkurenciji, poražena je u borbi za zlatnu medalju u apsolutnoj kategoriji od Milice Vučković iz Niša.
Takmičar Džudo kluba Bor Marko Nikolić osvojio je treće mesto i bronzanu medalju na državnom prvenstvu za juniore, u Beogradu, u kategoriji takmičara do 100 kilograma, a naredne sedmice nastupaće i na šampionatu najboljih seniora, u Zrenjaninu.
Na državnom prvenstvu za juniore u Beogradu Tamara Mihajlović iz Omladinskog džudo kluba Bor osvojila je bronzanu medalju. Na međuopštinskom školskom takmičenju u Nišu članovi Omladinskog džudo kluba Bor osvojili su šest medalja: tri zlatme, srebrnu i dve bronzane.
Malina Stanojković iz Streljačkog kluba „Bor 030“ osvojila je drugo mesto u Trećem kolu kupa Streljačkog saveza Srbije za mlađe kategorije, u Novom Sadu, u disciplini standardni vazdušni pištolj, čime je izborila plasman u finale. Seniorska reprezentativka Srbije borskog kluba u ovoj disciplini, Bobana Veličković, od sutra do nedelje, na Prvenstvu je Evrope u holandskom gradu Arnhemu.
Na karate turniru Valjevo open- memorijal Svetlane Radojević članovi Karate kluba „Bor“ osvojili su pet medalja: dve zlatne, srebrnu i dve bronzane. Iva Marjanović osvojila je po zlatnu i srebrnu medalju, a Darko Kitanović osvojio je zlatnu i dve bronzane medalje.
Skijaški klub „Bakar“ Bor zaključio je februar sa 33 osvojene medalje u disciplini veleslalom od kojih 15 zlatnih. Najviše osvojenih zlatnih medalja imaju: Nikola Dojkić i Nađa Ikić u kategoriji cicibana zatim Dijana Bajrami i Pera Stupar u kategorijama devojčica i dečaka. Borskom klubu u martu predstoje i takmičenja na Prvenstvu jugoistoka, Prvenstvu zapada i Državnom prvenstvu.