Grejanje u Majdanpeku tokom popodneva
MAJDANPEK – Neophodno zagrevanje mazuta i izuzetno duge instalacije, usporile su planirano aktiviranje daljinskog grejanja u Majdanpeku tokom jučerašnjeg dana. Zaposleni u Javnom preduzeću za proizvodnju i distribuciju toplotne energije Majdanpek su od juče neprekidno pokušavali i tek danas uspeli da pokrenu sistem za grejanje, tako da bi danas popodne, konačno, radijatori u stanovima korisnika daljinskog grejanja trebalo da budu topli. Podsetimo, izuzetno niske temperature, juče u sedam sati samo četiri, a jutros tri stepena Celzijusa, opredelile su odgovorne u Gradskoj toplani u Majdanpeku da i nakon isteka grejne sezone aktiviraju grejanje. Samo pokretanje sistema je iz pomenutih razloga neplanirano trajalo duže nego što se očekivalo, nadležni kažu da će grejanja biti dok ovako niske temperature budu trajale.
