„Mostovi prijateljstva“
BOR – U cilju unapređenja saradnje i priprema za prijavu zajedničkih projekata u okviru Intereg IPA programa koje podržava Evropska Unija, u Boru je održan sastanak predstavnika Borskog upravnog okruga i pograničnih opština i gradova iz susedne Rumunije. Reč je o konferenciji „Mostovi prijateljstva“. Namera je da se razmene iskustva, utvrde oblasti saradnje i predlože zajednički projekti sa kojima će se konkurisati.
Reč je o projektima velike vrednosti kako zbog finansija tako i zbog raznovrsnosti oblasti koje obuhvataju od kulture i turizma, do ekologije i privrede. Generalno, sve ono što je značajno za meštane pograničnih oblasti, a što će prepoznati nadležni iz evropskih fondova za razvoj lokalnih zajednica, saopšteno je na sastanku.
Partnerska opština Gradu Boru iz Rumunije je Opština Svinjica koja ima značajnih iskustava u realizaciji evropskih projekata. Konkurs za apliciranje Intereg IPA programa otvoren je u naredna tri meseca, a sledeći sastanak predstavnika pograničnih oblasti biće održan u Rumuniji.
