MUP Srbije: netačni navodi pojedinih medija
BOR – Povodom saobraćajne nezgode koja je u nedelju oko 12.20 časova dogodila na putu Bor – Brestovačka banja, u saopštenju MUP-a se navodi da su netačni i zlonamerni navodi koji su objavili pojedini mediji da je vozilo iz pratnje predsednika Republike Srbije izazvalo ovu nezgodu. U nezgodi su učestvovala dva putnička vozila i tom prilikom jedna osoba je lakše povređena.
U saopštenju se posebno ukazuje na to da se eskortna pratnja kao koncept bezbednosne zaštite predsednika Republike Srbije ne primenjuje, kao i da se ne koriste uređaji za davanje posebnih zvučnih i svetlosnih znakova.
Policija preduzima sve mere i radnje iz svoje nadležnosti radi utvrđivanja svih okolnosti i činjenica koje su dovele do ove saobraćajne nezgode, kaže se u objavi za javnost resornog ministarstva.
