Na „Crnorečju“ se takmičili najbolji trubački orkestri istočne Srbije
BOLJEVAC – U okviru Festivala „Crnorečje u pesmi i igri“ u Boljevcu je održano takmičenje najboljih orkestara istočne Srbije za plasman na Dragačevski sabor u Guči. Učestvovala su šest orkestara, a prema oceni stručnog žirija, pobednik takmičenja je orkestar Božidara Mladenovića iz Svilajnca.
Za najboljeg trubača proglašen je Ivan Kadrić iz Despotovca, a po oceni žirija publike njegov orkestar je imao najbolji nastup. Oba orkestra plasirala su se na Dragačevski sabor.
