Nezadovoljstvo meštana borskog sela Slatina
SLATINA, BOR – Meštani dela Slatine, sela kod Bora, iskazali su veliko nezadovoljstvo zbog nepoštovanja obaveza kompanije Zidjin prilikom izgradnje brane jalovišta, koja je udaljena blizu dva kilometra od prvih kuća. Bez ikakvog prethodnog dogovora u vezi naplate štete, koji je obavezan, ova kineska kompanija počela je radove. A šteta je, kažu meštani, ogromna, uništeno je desetak hektara obradivog zemljišta, zatrpani putevi, nestali su potoci. Žitelji Slatine kažu da ne mogu niti žele da zaustave izgradnju rudnika, već samo traže da im se zemljište isplati po ceni koja je u skladu sa zakonima Republike Srbije. U protivnom pomoć će potražiti od nadležnih republičkih i evropskih institucija.
Kako smo saznali, danom prijavljivanja nadležnih organa, republička inspekcija je izašla na teren kako bi utvrdila činjenično stanje i naložila mere za otklanjanje eventualnih nedostataka na klizištu. Takođe, će sprovesti i kompletan nadzor nad aktivnostima u rudniku.
