Nikolić u reprezentaciji, četiri medalje za karatiste

BOR – Boban Nikolić, takmičar Kik boks kluba Bor nastupao je proteklog vikenda za reprezentaciju Srbije na profesionalnoj reviji u Atini, gde se Srbija takmičila sa Grčkom. Nikolić je nastupio u seniorskoj konkurenciji u kategoriji do 60 kilograma i pretrpeo je poraz na poene, ali se dobrim nastupom dokazao i izborio status reprezentativca. Pobede su za Srbiju ostvarili Miloš Đukić i Teodora Manić, dok je u seniorskoj kategoriji poraz pretrpeo i Danijel Mehnedovski.

Takmičari Karate kluba Bor osvojili su četiri medalje na petom međunarodnom turniru „Valentinovo“, koji je 15. februara održan u Tuzli, u Bosni i Hercegovini.

Dve zlatne medalje u konkurenciji takmičara rođenih 2012. godine osvojio je Veljko Živanović u katama, koji je imao šest ubedljivih pobeda.

Dve srebrne medalje, takođe u katama, osvojila je takmičarka karate kluba Bor Marta Miletić. Nastupila je i Iva Krstić koja je ostvarila jednu pobedu i jedan poraz i nije uspela da dođe do medalje.

Na turniru je učestvovalo 1.100 takmičara iz više od stotinu klubova iz 11 zemalja.