Obnovljen nameštaj u vrtićima
BOR – Predškolska ustanova za decu „Bambi“ u Boru iz sopstvenih sredstava, prošlogodišnjeg suficita, izdvojila je četiri miliona dinara za obnovu nameštaja u pojedinim vrtićima. Osim stolova i stolica u obdaništima gde je to bilo potrebno, najviše stvari kupljeno je za vrtić „Crvenkapa“. Ova investicija veoma je značajna za obdanište koje postoji od 1967. godine, pa su krevetići, stolovi, stolice i ormarići za mališane bili prilično dotrajali.
Borski vrtići su prema rečima direktora, Ljiljane Radičević, prilično dobro opremljeni, međutim višegodišnji problem jeste nedostatak mesta u obdaništima prvenstveno u grupama za najmlađu decu. Lista čekanja sve je duža, pa se na njoj sada nalazi 215 mališana. Direktorka Predškolske ustanove rekla je da sa Opštinom Bor postoji dogovor o adaptaciji prostora u naselju Novi gradski centar, za šta su sredstva izdvojena, pa bi problem uskoro trebalo da bude rešen.
