BOR- U prvoj utakmici u nastavku sezone pred svojom publikom, borske košarkašice u nedelju, u 16 sati, dočekuju drugi tim Studenta, mladu nišku ekipu koja se u drugoj ligi takmiči van konkurencije. Cilj domaćina je da ubedljive nastupe i stoprocentni učinak zadrži i u nastavku sezone.

„Mislim da smo ispunile sva očekivanja, sve što smo zamislile zajedno sa upravom kluba i da težimo ka tome da se vratimo u Prvu ligu. Koliko god rezultati pokazivali lakoću, mi najbolje znamo koliko nam je teško na svakom treningu i koliko dajemo sve od sebe da bi uradili nešto u daljem toku sezone. Očekuju nas teže utakmice protiv Radničkog, u Kragujevcu, a to će nam biti veoma teško gostovanje, i sa ekipom Pirota, kod kuće. Oni su nam glavni konkurenti za ulazak u baraž, ali mislim da ćemo svojom ozbiljnošću nastaviti dalje i dobiti sve utakmice do kraja. Očekuje nas taj baraž sa zapadnim regionom Srbije. Prolaze tri ekipe iz našeg i njihovog regiona, a prenosimo bodove i to bi nam mnogo značilo da prenesemo maksimalnih osam bodova i da igramo možda malo rasterećenije. Ekipe koje će ući iz zapadnog regiona već su se pobeđivale međusobno i nijedna neće preneti maksimalan broj bodova“, rekla je Jelena Prvulović, kapiten Ženskog košarkaškog kluba Bor.

Sa blizu stotinu postignutih poena i više od 55 poena razlike po utakmici, borski tim ima lepu priliku i da u ligaškom takmičenju postavi svojevrsni rekord, kakav se retko viđa i teško dostiže.

„Ne jurimo neku posebnu, ni individualnu ni kolektivnu statistiku. Nama je bitno da mi starije pomognemo mlađim igračicama da steknu dovoljno iskustva za dalji rad. Rezultat sam po sebi dolazi jer stvarno imamo ozbiljan pristup i od prvog do poslednjeg minuta se trudimo da ostvarimo i rezultat i ciljeve koje smo dogovorili pre utakmice“, konstatovala je Jelena Prvulović, kapiten borske ženske košarkaške ekipe.

Borske rukometašice u subotu u 18 sati i 30 minuta gostuju, u Nišu, Naisi, četvrtoplasiranoj na tabeli Super A lige. Boranke su iznenadile rivala u prvoj utakmici sezone 21:20, ali i pored toga imaju pet bodova manje od domaćeg tima.

Odbojkašice Bora dočekuju Pirot, u nedelju, u 17 sati. Gošće su na četvrtom mestu na tabeli Druge lige, a od vodećih Boranki imaju tri pobede i deset bodova manje. Takođe u nedelju, u 14 sati, Zaječar je domaćin niškom Stampedu. Fabrika bakarnih cevi Majdanpek sutra gostuje Paraćinu, u susretu timova koji su zabeležili po osam pobeda i četiri poraza.

Košarkaši Bora sastaju se večeras, u Vranju, sa ekipom Jugbasketa, a takmičarsku godinu počinju sutra i strelci Metalca, u drugom kolu Kupa Srbije za mlađe kategorije i na 21. Kupu „Zastava oružje“ u Kragujevcu, u disciplinama standardna i serijska vazdušna puška.

Odbrana prvog mesta, 3. februar 2017. (RTV Bor)