Opada broj novoinficiranih koronom u Boru
BOR – Prema podacima Zavoda za javno zdravlje „Timok“, od poslednjih informacija, u Boru je zabeleženo sedam novih slučajeva virusa korona, dok su se oporavile 42 osobe. Ukupan broj aktivnih slučajeva virusne infekcije na teritoriji grada je 540, saopštio je Gradski Štab za vanredne situacije.
Na kovid odeljenjima Opšte bolnice u Boru hospitalizovano je 80 bolesnika, od kojih je 63 pozitivno na virus.
U petak u kovid ambulantu “Metalurg” javila su se 22 pacijenta sa potencijalnim simptomima virusa, a u ambulanti „Rudar“ zabeleženo je 46 kontrolnih pregleda.
Na čekanju su 45 rezultata prethodno uzetih briseva, saopštavaju iz Gradskog štaba za vanredne situacije u Boru.
