Košarkaši Bora ostvarili su pobedu pred svojom publikom u poslednjem kolu istočne grupe Prve regionalne lige. Poraženi su rukometaši i fudbaleri Bora.
BOR – Fudbaleri Bora poraženi su u Jagodini od Tabana 2:0, u 23. kolu istočne grupe Srpske lige. Hajduk Veljko izgubio je u Negotinu od Radničkog iz Pirota 3:1, Timok i Radan igrali su nerešeno bez golova 0:0, dok je Đerdap poražen u Nišu od Cara Konstantina 3:1. Sa 16 pobeda, dva nerešena ishoda, pet poraza i 50 bodova Dinamo je na prvom mestu na tabeli. Četiri boda manje ima drugoplasirani Radnički, na trećem mestu je Car Konstantin sa 43 boda, po deset pobeda i poraza, tri nerešena ishoda i 33 boda ima osmoplasirani Bor.
U Zoni istok borski Rudar poražen je od Svrljiga u gostima 3:1, Nemetali su izgubili u gostima od Moravice 8:2, a Brestovac je poražen od Dunava 3:0. Na prvom mestu na tabeli je Dunav sa 58 bodova, borski Rudar je četrnaesti sa 19 bodova, a Brestovac i Nemetali su na pretposlednjem odnosno poslednjem mestu na tabeli.
U 19. Kolu Okružne lige borska Slatina savladala je Zlot 2:0, Majdanpek je savladao Branik 1:0, a Krivelj je pobedio Rudnu Glavu 4:0. Sa 43 boda borska Slatina je na prvom mestu na tabeli, Majdanpek je treći sa 33 boda, sa 24 boda Zlot je na osmom mestu, dok su u zaćčelju tabele Krivelj i Radnički.
U 19. kolu istočne grupe Prve lige rukometaši Bora poraženi su u gostima od Vranja 36:28 i sa četiri pobede, dva nerešena ishoda i 13 poraza na desetom su mestu na tabeli.
U poslednjem kolu Prve regionalne lige grupa istok košarkaši Bora pobedili su ekipu niškog Juniora 92:68. Borska ekipa je sa osam pobeda i 18 poraza na pretposlednjem mestu na tabeli.
Tri takmičara Bodibilding kluba Partizan u Boru izborila su plasman na Balkanski šampionat u Rumuniji, narednog vikenda. Nikola Milanović bio je najbolji u bodibilding kategoriji do 80 kilograma, ali i sveukupni pobednik Bodibilding kupa u Beogradu, ujedno i izbornog takmičenja za sastav reprezentacije. U istoj kategoriji, Partizan će Balkanijadi zastupati i Slobodan Janković, koji je u Beogradu osvojio bronzanu medalju, a Katarina Caranović nastupaće u juniorkoj kategoriji bikini model, nakon što je u Beogradu zauzela peto mesto u seniorskoj konkurenciji.
Juniorka Kikboks kluba Bor Marina Mladenović osvojila je novu zlatnu medalju na državnom šampionatu, ovog puta u disciplini K1, u Lazarevcu. Borska takmičarka, u kategoriji do 70 kilograma, u finalu je savladala predstavnicu Niša. Marina Mladenović je i aktuelna juniorska prvakinja u disciplini lou-kik, pa će pokušati da uskoro i odbrani titulu i time, najverovatnije, izbori plasman u reprezentaciju Srbije, kaže trener borskih kikboksera Siniša Vladimirović.
Na međunarodnom turniru „Zlatni pojas“ za poletarce, pionire i nade u Čačku Karate klub Bor osvojio je osam medalja: dve zlatne, srebrnu i pet bronzanih. Zlatne medalje osvojile su Iva i ena Marjanović, a Iva Marjanović osvojila je i srebrnu medalju.
Na istom takmičenju Karate klub Tigar osvojio je šest medalja: Zlatne medalje osvojili su Minja Nikolić i Tijana Trajković, dok su srebrne medalje pripale Kristini Tucić i Teodori Laban.

[iframe src=“//www.dailymotion.com/embed/video/x2o5g1w“ width=“600″ height=“450″ frameborder=“0″ allowfullscreen=“allowfullscreen“ ]