Pobeda košarkašica Rudara 1903, medalje za karatiste

BOR – Košarkašice Rudara 1903 zabeležile su na domaćem terenu pobedu u četvrtom kolu plej ofu Druge ženske regionalne lige grupa Jug. One su tokom vikenda pobedile Lim iz Priboja ubedljivo 80:42, u poluvremenu 33:21. Borska ekipa je posle ovog kola prva na tabeli sa šest pobeda i dva poraza.

Takmičari borskog karate kluba Sureido Dođo osvojili su u Vrnjačkoj Banji na turniru „Kraljevački pobednik“ ukupno 38. medalja i u generalnom plasmanu osvojili prvo mesto.  Najuspešnija takmičarka iz redova borskog kluba bila je Jana Rajić, četvorostruka državna prvakinja u tradicionalnom Fudokan karateu, koja je osvojila 5 medalja od 6 disciplina u kojima je nastupala. Odlične nastupe imali su i Nina Petrović, Emilija Stanijević, Aleksandar i Sofija Mejlanović, Nikola Tomić, Anđela Dimitrijević, Mia Miletić, Teodora Pavlović i Mile Baraković.

Takmičar Karate kluba Bor Dejan Sejdija osvojio je peto mesto na državnom prvenstvu Karate federacije Srbije za seniore, koje je održano u Čačku. On je nastupio dva meča u borbama do 60 kilograma sa mnogo iskusnijim takmičarima i pretrpeo poraz u borbi za medalju.