Pobeda odbojkašica i poraz košarkaša

0

BOR – Strelac kluba „Bor 030“ Bobana Veličković osvojila je treće mesto na međunarodnom turniru u Zagrebu u Hrvatskoj. Drugo mesto pripalo je Zorani Arunović strelcu beogradske „Crvene zvezde“ a prvo mesto osvojila je Hrvatica Vlatka Pervan. Inače Bobana je na ovom turniru postigla državni rekord u finalu od 203, 6 krugova.

U osmom kolu istočne grupe Druge regionalne lige košarkaši borskog Zicera izgubili su u gostima od ekipe vranjanskog  Juga 73:66 po cetvrtinama 13:10, 18:18, 22:10, 20:18. I drugi borski klub bio je neuspešan na gostovanju poražen je od negotinskog Hajduk Veljka 63:50 po četvrtinama 9:12, 28:15, 17:9, 9:14. Duel između kladovskog Đerdapa i zaječarske Mladosti pripao je Zaječarcima koji su slavili pobedu 83:74. Nakon osam odigranih utakmica na prvom mestu na tabeli je ekipa Mladosti sa sedam pobeda i porazom, šest pobeda i dva poraza upisalo je Vlasotince dok su po pet pobeda i tri poraza ostvarili Hajduk Veljko, Đerdap, Jug i Zicer. Ekipa Bora je poslednja na tabeli bez pobede.

Odbojkašice Bora savladale su Surdulicu 3:0 u osmom kolu Druge lige grupa istok. U dosadašnjem toku takmičenja Boranke su zabeležile po četiri pobede i poraza i na šestom su mestu na tabeli.

Na takmičenju Mini košarkaške lige prvo mesto u konkurenciji dečaka rđenih 2002 i 2003 godine prvo mesto osvojila je Osnovna škola „3. oktobar“  dok je kod devojčica prvo mesto pripalo Osnovnoj školi „Dušan Radović“

Na takmičenju četvrtog kola centralne Srbije u Jagodini strelac borskog Metalca Marija Belčić osvojila je drugo mesto u gađanju serijskom puškom i treće mesto u gađanju standardnom puškom, dok je Veljko Petrović bio treći u gađanju serijskom puškom. U disciplini vazdušni pištolj Stefan Gađić osvojio je prvo mesto.

Na Međunarodnom turniru na reprezentativnom nivou  za starije pionire i kadete u Sofiji u Bugarskoj član Džudo kluba Bor Anđela Mladenović osvojila je zlatnu medalju u kategoriji kadeta dok je u kategoriji starijih pionira bila treća.

Na takmičenju Trofej Braničeva za poletarce i mlađe pionire u Petrovcu na Mlavi Dzudo klub Bor ostvario je sledeće rezultate: Po zlatnu medalju osvojili su Veljko Simić, Uroš Đurđević i Vukašin Mirdžić. Srebrna medalja pripala je Obrenu Antiću, dok su po bronzanu medalju osvojili Staša Mladenović i Aleksandar Petrovski.

Na Prvenstvu Karate kluba Bor u nunčaku veštini  najbolji učesnici bili su: Damir Žerić, Iva Marijanović, Pavle Perić, Saša Rajković, Veljko Milev, Marija Andrejević i Sanja Lazić.