Pobeda rukometašica, porazi košarkaša

BOR – Rukometašice Bora pobedile su u devetom kolu Super lige Srbije na gostovanju ekipu Vrbasa 27:26, u poluvremenu 13:13. Veći deo utakmice Boranke su bile u vođstvu i u poslednja dva minuta utakmice ušle su sa četiri gola razlike 27:23. Ekipa Vrbasa pokušala je da stigne ovu prednost, postigla tri gola, ali je to bilo dovoljno samo za nešto blaži poraz. Najefikasnija u borskoj ekipi bila je Isidora Sujić sa sedam golova. Posle ovog kola Boranke su sa tri pobede, dve nerešene utakmice, četiri poraza i osam osvojenih bodova na deobi sedmog i osmog mesta sa ekipom Mladosti iz Nove Pazove.

Košarkaši Bora poraženi su u prvom kolu plej aut faze takmičenja Druge lige Srbije na domaćem terenu od Stara iz Novog Sada 63:60, u poluvremenu 32:27 za borsku ekipu. Većim delom utakmice vodila se izjednačena borba, a presudila su poslednja dva minuta utakmice u kojima Bor nije uspeo da realizuje napade, dok su gosti bili uspešni sa centarskih pozicija.

Sa dve pobede i pet poraza, Bor je na pretposlednjem mestu i u preostalih sedam utakmica biće mu neophodno najmanje pet pobeda da bi obezbedili opstanak u Drugoj ligi Srbije.

Košarkaši Rudara 1903 poraženi su u 13. kolu Prve regionalne lige na gostovanju u Vladičinom Hanu od ekipe Morave ubedljivo 95:49. Kolo pre kraja prvog dela takmičenja Rudar je sa 15 bodova na petom mestu. Borska ekipa će se u drugom delu takmičenja boriti za opstanak u plej aut fazi.

Kuglaši borskog Bakra učestvovali su tokom vikenda na prvenstvu jugoistočne Srbije u Nišu. U konkurenciji 40 takmičara, Borani su se plasirali od šestog do devetog mesta, a najbolji borski takmičar bio je Goran Tasić sa 523 oborena čunja.