Tri medalje borskih kikboksera na državnom K1 prvenstvu

0

Borski kikbokseri osvojili su, danas, tri medalje na državnom prvenstvu u disciplini K1, u Vlasotincu: zlatnu Marina Mladenović, a bronzane Boban Nikolić i Damir Sejdija.

Marina Mladenović još jednom je državna prvakinja, u kategoriji iznad 70 kilograma, nakon pobeda nad predstavnicama Novog Pazara i Novog Beograda. Boban Nikolić, takođe u B klasi seniorskog programa, poražen je u polufinalu kategorije do 57 kilograma od državnog prvaka iz Smedereva, a kadet Damir Sejdija, u kategoriji do 51 kilogram, savladao je predstavnika Vranja, u meču koji je završen prekidom, a u borbi za finale poražen je od Ognjena Mitrovića iz Niša, koji je aktuelni državni prvak i u kikboksu.

U prvim utakmicama 21. kola fudbalske zone istok, klubovi iz borskog okruga pretrpeli su poraze: Brodoremont, u Kladovu, od vodećeg Zaplanjca 2:1, Majdanpek u Bogovini 2:0, a Šarbanovac u Svrljigu 4:1.

U istočnoj grupi srpske lige, Dunav je poražen u Prahovu od Cara Konstantina 1:0. Timok je u Zaječaru savladao ekipu Trstenika 3:0. Da bi izbegao pretposlednje mesto na tabeli, devet utakmica pre kraja sezone, Timoku su neophodne još najmanje tri pobede u nizu. Broj klubova koji ispadaju iz ovog ranga mogao bi da bude i veći od dva, s obzirom na to da iz Prve lige mogu da se vrate Temnić, pirotski Radnički i Jagodina.