U Boru još pet obolelih od korona virusa i dva izlečena pacijenta
BOR-Na području Bora registrovano je još pet osoba inficiranih korona virusom, tako da ih je sada 28 pozitivnih. U isto vreme, prema poslednjim informacijama iz Zavoda za javno zdravlje u Zaječaru, dva pacijenta su izlečena. Novooboleli, starosti između 30 i 60 godina, su sa lakšom kliničkom slikom, i nalaze se u kućnoj izolaciji.
„Na grudnom odeljenu Opšte bolnice u Boru nalazi se 17 bolesnika, od toga troje pozitivnih, od kojih dvoje sa srednjom i jedan sa težom kliničkom slikom. U razgovoru sa predstavnicima Kliničkog centra u Nišu razmotrili smo mogućnost upućivanja ovog pacijenta na tercijarni nivo lečenja. Iskoristio bih priliku da pohvalim naše sugrađane. Evidentno je da se situacija, što se tiče pridržavanja naloženih mera znatno popravila. Maske se nose, distanca se održava bar u javnim ustanovama i zatvorenim prostorima. Ove mere će trajati, dok god postoji trend porasta obolelih“, rekao je dr Goran Joksimović, direktor Opšte bolnice u Boru.
Borska Bolnica ima na raspolaganju pet respiratora.
„Srećom, troje pozitivnih na korona virus ne zahtevaju kiseoničku podršku za sada“, dodao je dr Joksimović.
Samo u borskoj Opštoj bolnici za sedam briseva se čekaju rezultati testiranja na korona virus.
