Uz preventivne mere „Mozaik“ ponovo pruža usluge korisnicima
BOR – Dnevni boravak za decu i odrasle sa smetnjama u razvoju „Mozaik“ u Boru, jedna je od ustanova koje po preporuci nadležnog ministarstva tokom vanrednog stanja zbog virusa korona nisu radile. Roditelji i staratelji morali su da se snađu sami, ali su vaspitači iz „Mozaika“ bili u indirektnom kontaktu sa korisnicima kako bi im pružili bar psihološku podršku.
„Osim toga, iskoristili smo vreme da uredimo neke prostorije, renoviramo i oplemenimo prostor u koji su se korisnici, po ukidanju vanrednog stanja, od 1. juna vratili, ali pod novim okolnostima. Mere protiv širenja virusa i dalje se primenjuju, korisnici dolaze u dve grupe, održava se preporučena fizička distanca, sav radno – igrovni materijal i prostorije redovno se dezinfikuju„, kaže Saša Đorđević, koordinator centra za MNRO u Boru.
Ako epidemiološka situacija bude dozvolila i dobiju podršku ministarstva, u planu je više projekata.
„Pre svega, u septembru bi trebalo da budemo domaćini olimpijade, jer smo prošle godine bili pobednici, ali je epidemiološka situacija promenljiva pa od toga zavisi da li će biti realizovana ta aktivnost. U planu je i više projekata, a jedan od prioritetnih je pomoć u kući za decu sa smetnjama u razvoju po sistemu rada „stanovanje na pola puta“, gde želimo da se potrudimo da im pomognemo da se osamostale„, rekao je Đorđević.
Vrata „Mozaika“ uvek su otvorena za nove korisnike, a reoditelji mogu da se detaljno informišu o uslugama koje ova ustanova pruža a koje obuhvataju psihološku podršku i deci i roditeljima, rad defektologa, pedagoga, socijalnih radnika i vaspitača, istakao je Đorđević.
