Vozili pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci
BOR, KLADOVO – Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Boru i Kladovu, u okviru međunarodne akcije pojačane kontrole saobraćaja usmerene na otkrivanje prekršaja upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci, isključili su iz saobraćaja dvojicu vozača, u Boru dvadesetdevetogodišnjeg muškarca koji je vozio sa 1,94 promila alkohola u organizmu i bez položenog vozačkog ispita za kategoriju kojom je upravljao, a u Kladovu dvadesetšestogodišnjeg muškarca koji je vozio pod dejstvom psihoaktivnih supstanci.
Obojici vozača određeno je zadržavanje do 12 sati i protiv njih će biti podnete prekršajne prijave po Zakonu o bezbednosti saobraćaja.
