Zdravstvene ustanove u Timočkoj Krajini spremne za novi talas korona virusa
ZAJEČAR – Zdravstveni sistem u Srbiji spreman je za predstojeći talas delta soja, a spremne su i zdravstvene ustanove u Borskom i Zaječarskom okrugu, zaključeno je na sastanku Državnog sekretara dr Mirsada Đerleka sa čelnicima bolnica i domova zdravlja sa ovog područja. Đerlek je istakao i da će delta soj tek pokazati svoje lice i da smatra da će biti dovoljno smeštajnih kapaciteta i zdravstvenog osoblja za obolele kojima će biti neophodna hospitalizacija.
Na sastanku je bilo reči i o vakcinaciji. Istaknuto je da je samo 70 odsto zdravstvenih radnika vakcinisano, što predstavlja veliki problem, jer se ne sme doći u situaciju da nevakcinisani zdravstveni radnici prenose kovid pacijentima.
