Na prazan želudac treba popiti 600 ml vode, evo i zašto?

0
884076e32a85fde4d5ab4fe1dc1af0d4

Japanski naučnici tvrde da ujutro na prazan želudac treba popiti 600 ml vode, jer će ona pročistiti želudac, ali i smanjiti rizik razvoja niza bolesti.

Naime, voda pročišćava creva i povećava sposobnost želuca da apsorbuje nutrijente iz hrane.

Naučnici preporučuju da, čim se probudimo i pre nego što operemo zube i umijemo se, treba popiti 600 ml vode.

Posle toga treba oprati zube, ali ne treba ništa jesti i piti 45 minuta, potom doručkovati i ništa piti niti jesti iduća dva sata.

U tom slučaju će voda pomoći oslobađanje toksina iz našeg tela, što je prvo vidljivo na licu i telu, odnosno koži, koja će postati svežija i čistija.

Ako se pak ne unosi dovoljno vode u organizam, povećava se rizik za razne bolesti, poput raka dojke i materice, leukemije, dijabetesa, bubrežnih kamenaca, astme, zatvora, glavobolja i mnogih drugih.

Izvor: B92

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Radio Bor 103.1 MHz
LIVE
Klik FM 99.5 MHz
LIVE